Torty jako wyjątkowa oprawa ważnych uroczystości

Bywają takie uroczystości rodzinne, do których przygotowujemy się szczególnie starannie, ponieważ są niezwykle ważne dla naszych dzieci. Kiedy przychodzi moment wniesienia tortu, niejednokrotnie odnosimy wrażenie, że goście na tę właśnie chwilę czekali.

Torty komunijne i na chrzest a ich rola

Uroczystościami, które wymagają specjalnych przygotowań są z pewnością chrzciny i pierwsza Komunia Święta. Ich niekwestionowanym uatrakcyjnieniem mogą być torty komunijne i na chrzest. Funkcja tortu w czasie trwania przyjęcia jest nie do przecenienia, ponieważ służy on przede wszystkim podkreśleniu wagi tego wydarzenia.

Kształty tortów i symbole

Wyjątkowy charakter uroczystości jest wyrażony za pomocą odpowiedniej dekoracji, której symbolika nawiązuje do motywów sakralnych. Torty komunijne i na chrzest mogą być z jednej strony tradycyjne, okrągłe, z drugiej natomiast przybierać postać symbolicznej księgi. Można ją interpretować w przypadku pierwszej Komunii Świętej jako przekaz biblijny, a w odniesieniu do chrztu jako otwartą księgę małego dziecka, która dopiero zapełni się wydarzeniami.

Jednak w każdym z tych przypadków chodzi o pokazanie, że obydwa wydarzenia są tak samo ważne w życiu dziecka i jego najbliższych.