Rogale świętomarcińskie Poznań

Nie znamy nikogo, kto nie słyszałby i nie próbowałby rogali świętomarcińskich. Co więcej, nie znamy nikogo z Poznania, kto nie słyszałby i nie próbowałby rogala świętomarcińskiego z naszej cukierni. 11 listopada cukiernia Piskorska przeżywa absolutne oblężenie, które świadczy o ogromnym zaufaniu mieszkańców do naszego wypieku. Rogal świętomarciński to wielkopolski symbol, którego największa konsumpcja przypada w dzień św. Marcina w Poznaniu, ale nie tylko. Biały mak, orzechy, rodzynki, skórka pomarańczowa – szczyt smaku w Twoim zasięgu! Hej, Poznaniu! Nasz produkt serwujemy przez cały rok – szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej lub w naszych cukierniach.

Rogale świętomarcińskie – tradycja

Rogale świętomarcińskie – Poznań może być dumny, że kultywuje wspaniałą tradycję, która szerzy bezinteresowne dobro. Co roku tysiące mieszkańców miasta celebrują w listopadzie, prześcigając się w prywatnych rekordach rogalowej konsumpcji. Jeśli chcesz dowiedzieć więcej na temat tej tradycji, przyjdź do nas, zapraszamy na degustację, przekonaj się i zobacz, co wpływa na cudowny smak tego wypieku.

Rogale świętomarcińskie – historia

Rogal świętomarciński i Poznań mają ze sobą wiele wspólnego. To tu w listopadzie w 1891 r. ks. Lewicki z parafii św. Marcina przemówił do wiernych, aby na wzór patrona zrobili coś dobrego dla ubogich. Na reakcję nie trzeba było długo czekać – Józef Melzer, cukiernik, upiekł trzy blachy rogali i przyniósł je pod kościół. Gest ten przejęli inni cukiernicy w kolejnych latach, dzięki czemu bogaci kupowali wypieki, a biedni otrzymywali je za darmo. To piękna i mądra historia, która łączy pokolenia i pozwala celebrować dobro. Mamy tu fanów rogali nie tylko z okazji 11 listopada? Jeśli tak, nasza cukiernia codziennie oferuje rogale marcińskie z wyjątkowego ciasta według tradycyjnej receptury.

Zamów Bezpłatną Wycenę

    Przewiń do góry